Jakie kąpielówki wybrać?

Z pozoru wydaje się, że ubiór na plażę czy basen nie ma większego znaczenie. Jednak w rzeczywistości to jakie kąpielówki założy mężczyzna robi różnicę. Jakie modele są modne w obecnym sezonie? Co warto wiedzieć podczas podejmowania decyzji?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kostiumów kąpielowych nie było w ogóle. Kąpiel w plenerze była bowiem przyjemnością zarezerwowaną jedynie dla plebsu. Wówczas też nie przejmowano się ubraniem. Pod koniec XIX wieku królowały trykoty, a więc stroje zakrywające tors, ramiona oraz znaczną część nóg. Dopiero po wojnie kostiumy kąpielowe przeszły metamorfozę.

Kąpielówki w formie slipek zarezerwowane są dla panów o nienagannej sylwetce. Niezmiennie unikać należy stringów, które uważane są za mało męskie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są luźniejsze modele kąpielówek. W nich dobrze wyglądają w zasadzie wszyscy mężczyźni. Boardszorty są rozwiązaniem idealnym w przypadku osób, które czas na plaży spędzają aktywnie. Zapożyczone zostały z mody surfingowej. Są szerokie, wygodne i nie krępują ruchów. Poza tym świetnie chronią przed wiatrem i słońcem. Najczęściej szyte są z materiałów szybkoschnących.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *